Dag 1 Aankomst Vágar
Je Faeröer reis vanuit vakantiehuisjes gaat van start! In een kleine 4,5 uur vlieg je (met een eventuele tussenstop) naar de luchthaven van de Faeröer: Vágar Airport. Aangekomen op Vágar haal je je auto op en rijd je naar je eerste huisje, waar je 2 nachten verblijft. Vanuit hier ontdek je dit gelijknamige eiland en omgeving.
Dag 2 Mykines
Vandaag zou je zomaar oog in oog kunnen staan met misschien wel de meest koddige inwoners van de Faeröer: de papegaaiduikers. Op het meest westelijke eiland van de Faeröer, Mykines, maak je grote kans deze vrolijke vogeltjes te spotten. Daarnaast staat Mykines bekend om zijn fantastische wandelmogelijkheden.
Een boottocht vanuit Sørvágur brengt je naar dit eiland toe (vooraf reserveren is aan te raden!). Wil je echt alles uit je bezoek aan Mykines halen? Maak dan een excursie met gids en luister naar alle verhalen over de geschiedenis en het wildlife van dit bijzondere eiland.
Dag 3-4 Esturoy
Dag 3 en 4 breng je door aan de westelijke kant van Eysturoy, in een huisje in Ljósa, Gjögv of Funningur. Het westelijke deel van dit eiland staat bekend om z’n vele wandelmogelijkheden. Wandel langs de kliffen vanwaar je fantastische uitzichten hebt over de weidse oceaan en de noordelijker gelegen eilanden.
Het noordelijke deel van Eysturoy staat bekend om zijn geheimzinnige kloven en diepe kliffen. Ook hier heb je de kans om – in het juiste seizoen – papegaaiduikers en diverse andere zeevogels te spotten.
Dag 5-6 Viðoy
Het noordoosten van de Faeröer is een waanzinnige plek om te verblijven. Sla zeker de noordelijke berg Villingadalsfjall niet over. Vanaf de top heb je op een heldere dag een niet te overtreffen uitzicht op de eilanden die Viðoy omringen.
Een wandeling van een kleine 4,5 kilometer brengt je direct naar de top. Houd wel rekening met de weersomstandigheden en condities van het pad. Laat je eventueel adviseren door ons – en/of een lokale gids.
Dag 7-9 Suðuroy
Na een mooie rit naar het zuiden kom je aan in Tórshavn, waar je met een ferry naar het zuidelijkste eiland Suðuroy vaart. Dit eiland is een populaire vakantiebestemming onder de meeste inwoners van de Faeröer – en niet zonder reden. Suðuroy is met recht een ‘hidden gem’ te noemen. In het westen vind je steile vogelrotsen en in het oosten mooie fjorden en in zee aflopende heuvels. Het eiland is dun bevolkt, maar dat geeft het eiland ook zijn charme. Bekijk ook zeker eens de excursiemogelijkheden op Suðuroy – en ga een halve dag met local Ansgar op pad.
Onze tip: sla een stop bij café MorMor zeker niet over. Hier drink je misschien wel de lekkerste koffie van Suðuroy – en eet je zonder twijfel het lekkerste gebak.
Dag 10-11 Tórshavn
Een bezoek aan de Faeröer is niet compleet zonder een verblijf in de knusse hoofdstad Tórshavn. Wandel naar fort Skansin, dat in vroeger tijden gebouwd is om de haven te verdedigen tegen piraten en ander ongewenst volk.
Vergeet ook het oude stadsdeel Tinganes niet, gebouwd op een klein schiereiland; de houten rode en zwarte huisjes geven een mooie indruk hoe de stad ooit gestart moet zijn.
Onze tip: ontdek het historische hart van Tórshavn met een lokale gids die je alles kan vertellen over de eeuwenoude straten en geschiedenis van de stad.
Dag 12 Vertrek naar huis
Voor je vlucht terug naar huis, lever je je auto op de luchthaven in. Op Schiphol stap je weer uit, met een koffer vol onvergetelijke ervaringen.