Goed om te weten: Je vluchten zijn niet inbegrepen in de vanafprijs. Wij stellen graag een offerte op maat samen met de vluchten en eventuele extra overnachtingen.
Dag 1: Aankomst Narsarsuaq – Igaliku
Na aankomst in Narsarsuaq neem je de boot naar Itilleq, waarna je een mooie wandeling van 4 km maakt richting Igaliku. Igaliku wordt bestempeld als één van de mooiste dorpen van Groenland. Mede door de kleurrijke huizen die gelegen zijn aan het fjord en de monumentale berg Illerfissalik (Burfjeld).
Je verblijft 2 nachten in Igaliku.
Dag 2: Wandelen rondom Igaliku
Gedurende een periode van ongeveer 300 jaar (1100-1400) was Igaliku een Vikingnederzetting, genaamd Garðar. Veel indrukwekkende ruïnes uit deze tijd zijn nog te vinden in Igaliku. In 1782 vestigden Anders Olsen en zijn Groenlandse vrouw Tuperna zich als boeren, en dat was het begin van de meer recente geschiedenis van Igaliku. Tegenwoordig vind je in Igaliku en de omgeving de beste wandelmogelijkheden van Zuid-Groenland.
Op deze dag heb je de mogelijkheid om een dagtocht (17 km) te maken die je naar een plateau brengt waar je prachtig uitzicht hebt over het ijsfjord van Qooroq. Dit is een perfecte plek voor een picknick. Op de terugweg heb je misschien geluk om mineralen en stenen te vinden.
Een andere populaire dagtocht (ongeveer 15 km) is de ‘watervalwandeling’. Tijdens deze wandeling kom je een reeks aan prachtige watervallen tegen die naar beneden vallen richting het Tunulliarfik fjord. Deze wandeling kun je combineren met een wandeling naar de top van de berg Nuuluk (823 meter), die ten zuiden van Igaliku (20-22 km) ligt.
Dag 3: Overtocht Igaliku – Qaqortoq
Op de derde dag van deze rondreis door Groenland maak je de overtocht van Igaliku (Itilleq) naar Qaqortoq (duur ongeveer 1½ uur).
Je verblijft in Qaqortoq voor 2 nachten.
Dag 4: Kennismaking met Qaqortoq
Qaqortoq heeft ongeveer 3.300 inwoners en is daarmee de grootste stad van Zuid-Groenland. Qaqortaq is het belangrijkste centrum voor het onderwijs in Zuid-Groenland, verder vind je ook een aantal grote bedrijven in deze plaats. De stad staat bekend om het project ‘Stone and Man’, dat uit meer dan 30 verschillende sculpturen bestaat. Deze sculpturen zijn gemaakt door verschillende kunstenaars. De permanente tentoonstelling is zeker een bezoek waard.
Op het stadsplein, naast de haven, van Qaqortaq vind je de oudste fontein van Groenland. Op het plein kun je toekijken hoe de lokale vissers de vangst van de dag verkopen op de nabijgelegen vismarkt. Vanuit Qaqortaq kan je ook de beroemde ruïnes van Hvalsey Church bezoeken, tijdens een korte excursie. Mocht je de kerk willen bezoeken, dan is het aan te raden om dit vooraf te boeken.
Dag 5: Boottocht Qaqortaq – Nanortalik
Boottocht van Qaqortoq naar Nanortalik (ongeveer 2 uur). Je overnacht 3 nachten in Nanortalik.
Dag 6 en 7: het zuidelijke Nanortalik
De meest zuidelijke stad van Groenland, Nanortalik, dankt zijn naam aan de ijsberen die elk voorjaar met het pakijs uit Oost-Groenland afdrijven. Vroeger trokken veel jagers in het voorjaar naar de buitenste eilanden om op zeehonden te jagen. Nanortalik heeft deze tradities behouden en het jagen is nog steeds onderdeel van het dagelijks leven van veel gezinnen.
Tijdens je verblijf in Nanortalik kan je een bezoek brengen aan het museum. In dit museum vind je verschillende oude koloniale huizen, een verzameling kajaks en Umiaks, een Inuit-nederzetting en nog veel meer. Je kunt er ook veel kiezen om een korte wandeling te maken naar het uitkijkpunt of naar de prachtige Tasermiut fjord. Het gebied rondom de Tasermiut fjord is erg bekend onder klimmers en bergbeklimmers.
Ook is het mogelijk om een boottocht te maken op de fjord. Mocht je dit willen dan is het verstandig om dit vooraf te regelen.
Dag 8: Per helikopter naar Narsarsuaq
Transfer per helikopter naar Narsarsuaq (ongeveer 35 minuten). Je verblijft 2 nachten in Narsarsuaq.
Dag 9: Bezoek Qassiarsuk
Vandaag staat een dagtocht naar Qassiarsuk op het programma. Het dorp Qassiarsuk ligt op circa 15 minuten varen van Narsarsuaq, aan de overkant van de fjord. De hedendaagse Inuit schapenboeren bebouwen precies hetzelfde land dat de Viking Eric de Rode meer dan 1000 jaar geleden voor zijn Noorse nederzetting koos.
Maak een wandeling door het dorp, en ontdek de oude geschiedenis en het moderne leven. Breng een bezoekje aan het openluchtmuseum Brattahlíð, dat bestaat uit de replica’s van de kerk van Tjodhilde en een Noors langhuis. Het is ook mogelijk om een wandeling te maken van Qassiarsuk naar de Sermilik fjord, aan de andere kant van het schiereiland. Halverwege deze wandeling heb je geweldig uitzicht over beide fjorden. Sermilik is meestal gevuld met ijsschotsen. Als je de grindweg helemaal tot het einde volgt, kom je bij de schapenboerderij Tasiusaq.
Dag 10: Vertrek
Vandaag maak je een boottocht naar de Qooroq IJsfjord. Een boottocht tussen ijsbergen in alle kleuren, maten en vormen. Wanneer je vlakbij de gletsjer komt, zullen ze de motor uitzetten, zodat je kan genieten van de absolute stilte. Ook krijg je een drankje dat is gekoeld met gletsjerijs – van meer dan 1000 jaar oud!
De rest van de dag kan je doorbrengen in het gezellige Blue Ice Café of het museum in Narsarsuaq bezoeken. Vertrek vanuit Narsarsuaq.