Goed om te weten
Het dag-tot-dagprogramma is een leidraad en kan aangepast worden op basis van ijs- en weersomstandigheden. Ook de aanwezigheid van wilde dieren is onvoorspelbaar. De expeditieleider en kapitein bepalen samen de meest optimale route voor een onvergetelijke reiservaring.
Dag 1: Het einde van de wereld, het begin van jouw avontuur
Je reis begint in Ushuaia, de meest zuidelijke stad ter wereld, ook wel bekend als “El Fin del Mundo” – het einde van de wereld. Daar, aan de oevers van het Beaglekanaal, voelt het alsof je letterlijk aan de rand van de beschaving staat.
In de namiddag stap je aan boord van jouw expeditieschip en laat je de bewoonde wereld achter je. Terwijl de contouren van Ushuaia langzaam verdwijnen, vaar je door het schilderachtige Beaglekanaal, omringd door ruige bergen en gletsjers die in de verte schitteren. Dit is het begin van een reis naar een wereld die maar weinig mensen ooit met eigen ogen hebben gezien.
Dag 2 – 3: Het pad der poolreizigers
De komende twee dagen doorkruis je de Drake Passage, een legendarische waterweg waar ontdekkingsreizigers als Shackleton en Amundsen je zijn voorgegaan. Buiten cirkelen albatrossen en stormvogels, hun vleugels gemaakt voor de eindeloze winden van de Zuidelijke Oceaan.
Op een bepaald moment steek je de Antarctische Convergentie over, de natuurlijke grens van Antarctica, waar koud en warm water samenkomen en een rijke voedingsbodem vormen voor zeeleven. De eerste ijsbergen verschijnen aan de horizon. Als je goed oplet, zie je misschien al een bultrug, die zich met een majestueuze ademspuit even laat zien.
Aan boord bereiden de experts van het expeditieteam je voor op wat komen gaat. Tijdens boeiende lezingen ontdek je meer over het unieke ecosysteem, de geschiedenis van Antarctica en de indrukwekkende dierenwereld. De overtocht zelf wordt zo al een avontuur.
Dag 4 – 7: De magie van de Weddellzee
De Antarctic Sound is de toegangspoort tot de Weddellzee, waar het ijs monumentaal wordt en elke ijsschots een verhaal lijkt te vertellen. Hier begint je zoektocht naar de keizerspinguïn. Dankzij helikoptervluchten krijg je toegang tot plekken waar je anders nooit zou komen — verlaten baaien, vulkanische eilanden en kliffen waar pinguïns en stormvogels zich thuis voelen.
Mogelijke bestemmingen:
- De westkust van de Antarctic Sound
Duige pieken, lavavelden en metershoge ijswanden.
- Duse Bay
Een oude hut op een besneeuwde rots, korstmossen en een uitzicht dat je stil maakt.
- Seymour Island
Fossielen, geschiedenis en een landschap vol contrast.
- Devil Island & Brown Bluff
Pinguïnkolonies, smeltwatervallen en uitzichtpunten die de stilte versterken.
- Gourdin Island
Drie soorten pinguïns op één eiland.
- Esperanza Base
Een levendig onderzoeksstation in een wereld van ijs.
Dag 8: Vulkanisch verleden en vaarwel zeggen
Voor je aan de terugreis begint, maak je een laatste landing op Deception Island — een vulkaankrater vol verhalen. Pendulum Cove of Whalers Bay zijn plekken waar geschiedenis en natuur elkaar ontmoeten.
Dag 9 – 10: De weg terug
Opnieuw op zee, opnieuw omringd door albatrossen en stormvogels. Je blikt terug, terwijl de golven je zachtjes terugbrengen naar de bewoonde wereld.
Dag 11 – Een hoofd vol herinneringen
Je keert terug in Ushuaia. Wat begon aan het einde van de wereld is nu een onvergetelijk hoofdstuk in jouw reisverhaal.